Matka pszczela nieunasienniona

Dostępność: brak towaru
Cena: 25,00 zł 25.00
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

UWAGA!

Ze względu na specyfikę sprzedaży pszczoły, w celu ustalenia szczegółów zakupu i dostawy odkładów pszczelich skontaktuj się z nami telefonicznie: tel. 607 779 874

Buckfast KB

Matki pszczele po reproduktorkach pochodzących z hodowli Kelda Brandstrupa z Danii, które kojarzone są na izolowanej wyspie Nexelo  z odpowiednimi trutniami i stanowią podstawę dalszej selekcji. W końcu lat siedemdziesiątych dostarczono do Danii pszczoły Buckfast pochodzące z oryginalnego materiału hodowlanego z Opactwa Buckfast, położonego niedaleko Buckfastleigh (Dartmoor, Devon, Wielka Brytania).

Czystość tej rasy została zachowana dzięki 100 procentowej dokładności w rejestrowaniu danych dotyczących strony ojcowskiej i matczynej każdej z matek. Pochodzące od nich matki F-1 posiadają wiele pożądanych cech, takich jak wytrzymałość, niską rojliwość, łagodność, łatwość w obsłudze, odporność na choroby oraz zdolność do gromadzenia miodu. 

Buckfast GZ-ML

Matki pszczele po reproduktorkach pochodzących z hodowli Michała Lewandowskiego. Tworzą duże rodziny i utrzymują siłę przez cały sezon. Są łagodne, mało rojliwe. Jeżeli pszczelarz spowoduje powstanie nastroju rojowego bardzo łatwo wyprowadzić rodzinę przez rozluźnienie ciasnoty w gnieździe i wyłamanie mateczników.

Wiosną ostrożnie podejmuje czerwienie. Dopiero po ustabilizowaniu się pogody i dopływie pyłku bardzo dynamicznie się rozwija. Wykorzystuje wszelkie pożytki. Polecamy do uli korpusowych i intensywnej gospodarki.

Miód gromadzi w nadstawkach, ważne by nie wirować całego miodu, należy zostawić minimum 5 kg zapasu do kolejnego pożytku.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl