Produkt dnia
Gospodarstwo pasieczne

Gospodarstwo Pasieczne Borowskie Miody to pasieka rodzinna licząca około 200 uli. Połowę z nich wywozimy na pożytki znajdujące się na terenie województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Reszta to pasieki stacjonarne, które rozmieszczamy na terenach leśnych m.in. w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym.

Pasieka jest prowadzona od czterech pokoleń w naszej rodzinie. Właścicielem jest Krzysztof Zalewski, który wraz z żoną Moniką cały rok troszczą się o kondycję rodzin pszczelich. Pracując z pszczołami mamy na uwadze ich naturę oraz zmieniające się potrzeby.

Pasieka Borowskie MiodyO naszej pracy opowiadamy w trakcie zajęć z nowymi adeptami pszczelarstwa w Z.S im Leokadii Bergerowej w Płocku prowadząc zajęcia praktyczne dla uczestników kursów pszczelarskich, a także podczas jarmarków i targów zdrowej żywności.
Często też zapraszamy słuchaczy do naszej pasieki, aby w praktyce pokazać zainteresowanym jak opiekować się tymi fascynującymi owadami i co znaczy być pszczelarzem.

Bycie pszczelarzem to naszym zdaniem nie tylko zawód, to także pasja i tradycja którą trzeba przekazywać dalej. Aby tą pasją podzielić się z innymi, od kilku lat bierzemy udział w konkursie „Potrawy mojej mamy” w Łącku, organizowanym przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Płocku, który swoim zasięgiem obejmuje powiaty płocki, sierpecki i gostyniński.
Do oceny jury przekazaliśmy trójniak owocowy, który zajął w 2018 roku III miejsce.

Pasieka Borowskie Miody posiada Weterynaryjny Numer Identyfikacyjny – 14195617, który pozwala na sprzedaż bezpośrednią naszych miodów i ziołomiodów. W 2019 roku dostaliśmy też pozwolenie od Powiatowego Lekarza Weterynarii na sprzedaż naszych produktów w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego RHD, co pozwoliło nam mieszać nasze miody z różnymi dodatkami.

Posiadamy również Certyfikat Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego - Dziedzictwo Kulinarne

 Pasieka Borowskie Miody - ule

Pasieka Borowskie Miody stacjonująca w lesie

Pasieka Borowskie Miody - Waroza 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl