Gospodarstwo pasieczne

Gospodarstwo Pasieczne Borowskie Miody

Gospodarstwo Pasieczne Borowskie Miody to pasieka rodzinna licząca około 350 uli. Połowę z nich wywozimy na pożytki znajdujące się na terenie województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Reszta to pasieki stacjonarne, które rozmieszczamy na terenach leśnych m.in. w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym.

Pasieka jest prowadzona od czterech pokoleń w naszej rodzinie. Właścicielem jest Krzysztof Zalewski, który wraz z żoną Moniką cały rok troszczą się o kondycję rodzin pszczelich. Pracując z pszczołami mamy na uwadze ich naturę oraz zmieniające się potrzeby.

Pasieka Borowskie MiodyO naszej pracy opowiadamy w trakcie zajęć z nowymi adeptami pszczelarstwa w Z.S im Leokadii Bergerowej w Płocku. Prowadzimy zajęcia praktyczne dla uczestników kursów pszczelarskich, a także podczas jarmarków i targów zdrowej żywności.
Często też zapraszamy słuchaczy do naszej pasieki, aby w praktyce pokazać zainteresowanym jak opiekować się tymi fascynującymi owadami i co znaczy być pszczelarzem.

Bycie pszczelarzem to naszym zdaniem nie tylko zawód, to także pasja i tradycja, którą trzeba przekazywać dalej. Aby tą pasją podzielić się z innymi, od kilku lat bierzemy udział w konkursie „Potrawy mojej mamy” w Łącku, organizowanym przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Płocku, który swoim zasięgiem obejmuje powiaty płocki, sierpecki i gostyniński.
Do oceny jury przekazaliśmy trójniak owocowy, który zajął w 2018 roku III miejsce.

Pasieka Borowskie Miody posiada Weterynaryjny Numer Identyfikacyjny – 14195617, który pozwala na sprzedaż bezpośrednią naszych miodów i ziołomiodów. W 2019 roku dostaliśmy też pozwolenie od Powiatowego Lekarza Weterynarii na sprzedaż naszych produktów w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego RHD, co pozwoliło nam mieszać nasze miody z różnymi dodatkami.

 Pasieka Borowskie Miody stacjonująca w lesie

Pasieka Borowskie Miody - Waroza 

Odkłady i matki pszczele

Własna pasieka, jak zacząć?

Własna pasieka - jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z pszczołami to dobrze trafiłeś, podpowiemy ci jak zacząć. Możemy zaoferować ci młode rodzinki pszczele zwane odkładami, a ponadto przekażemy niezbędne informacje potrzebne do założenia własnej pasieki.

Prowadzimy zajęcia praktyczne z pszczelarstwa w Zespole Szkół im Leokadii Bergerowej w Płocku i organizujemy szkolenia dla pszczelarzy na różnym poziomie zaawansowania. Chętnie też pomagamy naszym klientom, którzy zakupili od nas odkład pszczeli. Instruujemy jak zaopiekować się pszczołami, jaki sprzęt zakupić i jak postępować z pasieką. Udzielamy porad telefonicznie oraz e-mailowo, a także na miejscu przy odbiorze odkładów. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Odkłady pszczele

Jeżeli zamierzasz zacząć przygodę z pszczołami lub chcesz powiększyć swoją pasiekę to mamy dla ciebie ofertę.

Oferujemy sprzedaż odkładów pszczelich (młodej rodziny pszczelej) na ramce wielkopolskiej. Sugerujemy silny zestaw pięcioramkowych odkładów, tj. 3 ramki czerwiu i 2 ramki osłonowe z zapasami oraz dużo pszczoły.

Jest możliwość zmniejszenia, lub zwiększenia liczby ramek co oczywiście wpłynie na cenę. Matki w odkładach to buckfast KB i GZ. Jest możliwość ściągnięcia dowolnej rasy i linii matek od hodowcy wskazanego przez klienta. Wydawanie odkładów zaczynamy od czerwca w zależności od kolejności zgłoszeń.

Cena odkładu pszczelego 300 zł.

W celu ustalenia szczegółów zakupu odkładów pszczelich skontaktuj się z nami telefonicznie: tel. 607 779 874

Matki pszczele

Buckfast KB

Matki pszczele po reproduktorkach pochodzących z hodowli Kelda Brandstrupa z Danii, które kojarzone są na izolowanej wyspie Nexelo  z odpowiednimi trutniami i stanowią podstawę dalszej selekcji. W końcu lat siedemdziesiątych dostarczono do Danii pszczoły Buckfast pochodzące z oryginalnego materiału hodowlanego z Opactwa Buckfast, położonego niedaleko Buckfastleigh (Dartmoor, Devon, Wielka Brytania).

Czystość tej rasy została zachowana dzięki 100 procentowej dokładności w rejestrowaniu danych dotyczących strony ojcowskiej i matczynej każdej z matek. Pochodzące od nich matki F-1 posiadają wiele pożądanych cech, takich jak wytrzymałość, niską rojliwość, łagodność, łatwość w obsłudze, odporność na choroby oraz zdolność do gromadzenia miodu. 

Buckfast GZ-ML

Matki pszczele po reproduktorkach pochodzących z hodowli Michała Lewandowskiego. Tworzą duże rodziny i utrzymują siłę przez cały sezon. Są łagodne, mało rojliwe. W przypadkach powstania nastroju rojowego bardzo łatwo wyprowadzić rodzinę pszczelą przez rozluźnienie ciasnoty w gnieździe i wyłamanie mateczników.

Wiosną ostrożnie podejmuje czerwienie. Dopiero przy stabilnej pogodzie i dopływie pyłku bardzo dynamicznie się rozwija. Wykorzystuje wszelkie dostępne pożytki. Tą matkę pszczelą polecamy do uli korpusowych i intensywnej gospodarki. Miód gromadzi w nadstawkach, nie należy wirować całego miodu, trzeba zostawić minimum 5 kg zapasu do kolejnego pożytku.

Ceny matek pszczelich

  • Matka unasieniona naturalnie na pasieczysku - 70 zł
  • Matka nieunasienniona - 25 zł

W celu ustalenia szczegółów zakupu matek pszczelich skontaktuj się z nami telefonicznie: tel. 607 779 874

Odkłady pszczele i matki pszczele

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl