Media o nas

Pasieka Borowskie Miody w agrobiznesie

28 marca 2023r. wystąpiliśmy w programie informacyjnym TVP agrobiznes. Opowiadałem o dofinansowaniach, z jakich korzysta nasze gospodarstwo. Jednocześnie wspomniano o działalności edukacyjnej, jaką prowadzimy w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej. Zapraszamy do obejrzenia - przez co możecie nas bardziej poznać. Dla zainteresowanych pszczelarstwem zapraszam na kursy przeze mnie prowadzone.

Link do programu: Borowskie Miody w agrobiznes tvp

 

Certyfikat uzyskania wyróżnienia - Produkt lokalny Stycznia 2022

LUTY 2022.

Jest nam niezmiernie miło, iż klienci doceniają naszą prace i nasze produkty. Miód faceliowy otrzymał wyróżnienie jako produkt lokalny.

Dziękujemy!

Certyfikat wyróżnienia miodu - produkt lokalny

 

Program o hodowli pszczoły kampinoskiej

SIERPIEŃ 2021.

Od kilku lat współpracujemy z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Płocku. Pomogli nam w uzyskaniu funduszy z Unii Europejskiej. Dzięki temu modernizowaliśmy sprzęt w naszej pracowni pasiecznej. ODR zaczął współpracę z PKN Orlen wprowadzając do hodowli pszczołę rasy środkowoeuropejskiej linii kampinoska. Jest to nasza rodzima rasa wywodząca się z lasu.

Niestety występuje ona już tylko w hodowlach zachowawczych Nie bardzo nadaje się do intensywnej gospodarki pasiecznej. Jest zbyt agresywna (mocno broni gniazda) oraz mało wydajna. Tworzy niewielkie rodziny, w związku z czym nie przynosi dużo miodu. Zaletą jej jest to, że nadaje się na słabe pożytki, np. las.
Od przyszłego roku planujemy wejść w program hodowli zachowawczej tej pszczoły i wprowadzić ją do naszych leśnych pasiek.

TVP3 nagrywał program o tej pszczole i przyjechali do nas. Zapraszam do obejrzenia. Ja występuję na końcu filmu na jednej z naszych pasiek.

Borowskie miody w Poranku z Płocką Telewizją

MARZEC 2021.

Dostaliśmy zaproszenie od Płockiej Telewizji Regionalnej i udzieliliśmy wywiadu o właściwościach miodu i życiu naszych pszczół.

 

Nasz Miód Leśny uzyskał tytuł Produktu Lokalnego Lutego 2021

LUTY 2021.

Jest niezmiernie miło jak klienci doceniają smaki naszych miodów. W Lutym 2021 roku nasz miód leśny został doceniony i wyróżniony jako produkt lokalny.

Artkuł wyróżniający nasz miód leśny - Miód leśny - miody tworzone z pasją

Borowskie miody od 4 pokoleń

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl